Mobil sohbet

Mobil Sohbet Odalarında Farklı kültürden insanlarla tanış.

Mobil Sohbet ederken önemli olan onun hangi kültür’den geldiğini bilmeniz ve değer yargılarına göre hareket etmeniz. Görüntülü ‘sohbet’ ettiğiniz kişiye karşı onun kültürel anlayışına ters gelen yaklaşımlar’da bulunursanız arkadaşlığınız ilerlemeden bitecektir. Ufkunuzu geniş tutmalı ve karşınızdakinin önce bayan olduğunu unutmamalısınız:

Farklı kültürden bayan arkadaş edinmek size yeni bir dil öğrenme şansı verir.
Sosyal ortamlarda da kullanabileceğiniz bu dili: özgeçmişinize de ekleyebilirsiniz. Bir kişinin birden fazla dil bilmesi iş ortamlarında öne çıkmasını sağlayacağı gibi: yeni insanlarla ‘sohbet’ ve arkadaşlık kurma konusunda da size fayda sağlar. İşverenler de sadece yurt dışına seyahat ederek bildikleri diller arasına sürekli yenilerini eklerler. Bu yüzden görüntülü ‘sohbet’ sitelerinde farklı kültürlerden bayanlarla tanıştığınızda bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz:

Bayanlarla chat yaparken, çok fazla istekli görünmemeye de özen göstermelisiniz.

Bayan arkadaş edinmek için mobilsohbetin’den zevk alacağınız birini bulmalısınız. Genel olarak karşınızdaki bayandan fiziksel olarak hoşlanmışsanız: kişiliğini anlamak ve onun da sizi anlaması için sohbeti derinleştirebilirsiniz. Başlarda günlük konuşmalardan başlamak daha iyidir ve çok özel soruları en başta sorarak: başlamamış arkadaşlığınızı bitirmeniz iyi olmaz. Tirtikla mobil sohbet ederken sorular sorabilir ve karşınızdakinin verdikleri cevapları ilgi ile dileyebilirsiniz. Böylece sizinle ‘sohbet’ etmekten keyif alan bayan arkadaşınız ile daha özel sohbetlere geçebilirsiniz:

Keyifli sohbetler için bayan arkadaş ile belirli konuları paylaşın.
‘mobil canlı sohbet’ etmeniz iyi olacaktır. Bayanlar iltifat duymaktan hoşlanırlar ancak her cümlenizle onu yüceltmeye çalışmamalısınız. Sohbete ilgi göstermeli ve açık uçlu sorular sorarak size kendisini anlatmasını sağlamalısınız. Bu sohbet’lerde çok ısrarcı olmamaya dikkat etmelisiniz. Canlı sohbet odaların’daki arkadaşlığınızı gerçek hayata taşımak için küçük adımlarla ilerlemelisiniz. Sohbet ettiğiniz bayan arkadaşınızın size güvenmesini sağlamaya dikkat etmeli ve oluşturduğunuz güvenin yıkılmaması için biraz çabalamalısınız. Bu sohbet’lerle siz de karşınızdaki bayan hakkında detaylı bilgiler edinmeye çalışmalı ve yeri geldiğinde bu bilgileri kullanarak anlattıklarını dinlediğinizi belirtmelisiniz:

Sosyal dünyanın ilk başladığı zamanlarda; adını herkesin bildiği bazı ‘sohbet odaları’ vardı.
Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olan bu ‘sohbet odaları: insanları birbirine kaynaştırmak için hizmet vermekteydi ve dünya’nın iki ucundaki insanı aynı anda buluşturabiliyordu. Sosyal ağların ilk zamanlarda basit ara yüzler’de olması ve kısıtlı olması: genç yaşlı herkesin bir arada sohbet etmesini sağlıyordu. Ardından kişisel hesapların oluştuğu ve bir ‘sohbet sitesinde ayrı ‘sohbet odaları’ açılarak ilgi ve yaş alanlarına göre dağılımlar başladı. Şimdi ise binlerce sohbet sitesi ile milyarlarca insan ruh eşini bulmayı: zaman geçirmeyi veya çeşitli amaçlar için insanlar aramaktadır:

MobilSohbet Arkadaşı

Karşınızdaki sohbet arkadaşınız olan bayanın sizinle ilgili neler düşündüğünü paylaşın.
Veya ilgi duyup duymadığını: doğrudan sormadan bir kaç şekilde öğrenebilirsiniz. Yeni tanıştığınız ve keyif’le sohbet’ ettiğiniz bir bayanın size karşı ilgili olup olmadığını görmek için belirli işaretler vardır. Eğer göz teması kurup şakalarınıza gülüyorsa: arkadaşlarını bırakıp sizinle ‘sohbet’ etmeye koyulmuşsa ve yakınlaştığınız zaman gerilemiyorsa size karşı ilgisi olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer görüntülü sohbet’inize kısa cevaplarla karşılık veriyor ve sıkılmış ve bıkkın tavırlar sergiliyorsa: sizi reddederek kabalık yapmak istemiyordur. Bu durumda daha ileri gitmeden siz geri çekilmeli ve başka bir bayan ile şansınızı denemelisiniz:

Kendinizden emin bir görüntü sergileyin ancak kendinizi övmeyin.
Karşınız’daki bayanın konuşması dışında vücut dilini de anlamaya çalışın ve siz de bu şekilde sinyaller gönderin.Karşınızdakini dinleyin ve konuşması sırasında devam etmesini ve ilginizi göstereccek şekilde bazı katkılarda bulunun. Soru sorun: insanlar kendinden bahsetmeyi çok severler. Ucu açık ve karşınız’dakini konuşmaya yönlendirecek sorular sorun. Kaba ve anlayışsız bayanlarla boşuna vakit kaybetmeyin. Gerçekten ilgilendiğiniz ve vakit geçirmekten keyif alacağınız birini bulun. Konuşmanın başlarında çok fazla kendinizden bahsetmeyin. Kişisel konuları daha sonraya bırakın.